Mindfulness; Një Guidë Për T’u Takuar Me Veten

199,00 

Mindfulness është një nga metodat më të lashta për reduktimin e stresit dhe ankthit, rritjen e reziliencës dhe ruajtjen e mirëqenies. Praktikimi i Mindfulness sot mbështetet edhe nga një trupë e madhe shkencore për shkak të benefiteve të saj të pamohueshme në shëndet, emocione dhe mënyrës se si i qasemi jetës.

Libri Mindfulness është ideuar të kryejë funksionin e një guide: Nga njëra anë shërben si guidë për të gjithë trajnerët e Mindfulness që punojnë me klientë, nëpërmjet skripteve dhe udhëzimeve konkrete për metodat e trajnimit. Nga ana tjetër, guidë për t’u takuar me veten. Me rreth 40 skripte të përzgjedhura për të mbuluar çdo fushë dhe synim të Mindfulness, ky libër mund të jetë drejtuesi i rrugëtimit tënd drejt qendrës së vetes.

Viti i publikimit

2023

Gjatësia

225

Gjuha

Shqip

Formati

PDF

Reviews

  Bëhuni i pari që shqyrton “Mindfulness; Një Guidë Për T’u Takuar Me Veten”

  Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

  Shporta0
  Nuk ka produkte në shportë
  Mbyll Shportën
  0